CANOE Network SLAM!Sports

 
SLAM! Sports SLAM! NCAA Football
 




COMMENT
NEWS
SCOREBOARD
SCHEDULE
STATISTICS
COLUMNISTS














DIVISION III COLLEGE FOOTBALL SCHEDULE
FOR THE WEEKEND OF OCTOBER 23-23


Friday, October 22, 9:38 AM
SATURDAY, OCTOBER 23
--------------------

HAMILTON AT COLBY                   12:00  
MASS MARITIME AT FITCHBURG ST       12:00  
BRIDGEWATER MA AT SALVE REGINA      12:00  
CURRY AT ENDICOTT                   12:00  
ROCHESTER AT WORCESTER TECH         12:00  
AMHERST AT WESLEYAN                 12:00  

WISC LUTHERAN AT ALBION              1:00  
CASE RESERVE AT ALFRED               1:00  
HIRAM AT ALLEGHENY                   1:00  
GREENSBORO AT AVERETT                1:00  
KALAMAZOO AT ALMA                    1:00  
EMORY & HENRY AT BRIDGEWATER VA      1:00  
DENISON AT EARLHAM                   1:00  
MIT AT NICHOLS COL                   1:00  
HARTWICK AT MOUNT IDA                1:00  
RPI AT MERCHANT MARINE               1:00  
MORAVIAN AT LYCOMING                 1:00  
MUHLENBERG AT JOHNS HOPKINS          1:00  
UTICA AT ITHACA COLLEGE              1:00  
CATHOLIC AT HAMPDEN SYDNEY           1:00  
URSINUS AT GETTYSBURG                1:00  
DICKINSON PA AT FRANKLN MARSHAL      1:00  
MASS DARTMOUTH AT WEST NEW ENGLAN    1:00  
FRAMINGHAM ST AT WESTFIELD ST        1:00  
MONTCLAIR ST AT WESTERN CONN         1:00  
BROCKPORT AT WESLEY                  1:00  
CARNEGIE MELLON AT WASHINGTON MO     1:00  
GUILFORD AT WASHINGTN & LEE          1:00  
HOBART AT ST LAWRENCE                1:00  
SPRINGFIELD AT ST JOHN FISHER        1:00  
KENYON AT OHIO WESLEYAN              1:00  
OBERLIN AT WOOSTER                   1:00  
HUSSON AT PLYMOUTHST                 1:00  
MARYVILLE TN AT FROSTBURG            1:00  
WABASH AT WITTENBERG                 1:00  
JUNIATA AT WILKES                    1:00  
WIDENER AT FDU FLORHAM               1:00  
WILLIAM PATERSN AT CORTLAND ST       1:00  
SHENANDOAH AT CHOWAN                 1:00  
TRINITY CT AT BOWDOIN                1:00  
BUFFALO ST AT APPRENTICE             1:00  

DELAWARE VALLEY AT ALBRIGHT          1:30  
WASH & JEFFERSN AT BETHANY WV        1:30  
HANOVER AT BLUFFTON                  1:30  
WILLIAMS AT TUFTS                    1:30  
OLIVET AT TRISTATE                   1:30  
WESTMINSTER PA AT THIEL COLLEGE      1:30  
MT UNION AT OHIO NORTHERN            1:30  
MARIETTA AT MUSKINGUM                1:30  
BATES AT MIDDLEBURY                  1:30  
CHRISTPHER NWPT AT METHODIST         1:30  
SUSQUEHANNA AT KINGS PA              1:30  
MT ST JOSEPH AT DEFIANCE             1:30  
MAINEMRTME AT WORCESTER ST           1:30  
OTTERBEIN AT WILMINGTON OH           1:30  
GROVECITY AT WAYNESBURG              1:30  
UNION NY AT US COAST GUARD           1:30  
CAPITAL AT BALDWIN WALLACE           1:30  

HOPE COLLEGE AT ADRIAN               2:00  
ST JOHNS MINN AT AUGSBURG            2:00  
MILLIKIN AT AUGUSTANA ILL            2:00  
SIMPSON AT BUENA VISTA               2:00  
DUBUQUE AT CENTRAL COLL              2:00  
BETHEL MINN AT CONCORDIA MN          2:00  
NC WESLEYAN AT HUNTINGDON            2:00  
WISC STOUT AT WISC RIVER FLLS        2:00  
ILL WESLEYAN AT WHEATON              2:00  
ANDERSON IND AT THOMAS MORE          2:00  
CARLETON AT ST THOMAS MN             2:00  
HAMLINE AT ST OLAF                   2:00  
MARANATHA AT NW MINNESOTA            2:00  
CARTHAGE AT NORTH PARK               2:00  
ELMHURST AT NORTH CENT COL           2:00  
LUTHER AT LORAS                      2:00  
PRINCIPIA AT WESTMINSTER MO          2:00  
WISC OSHKOSH AT WISC STEVENS PT      2:00  
HEIDELBERG AT JOHN CARROLL           2:00  
WISC EAU CLAIRE AT GUSTAVUS ADOLPH   2:00  
LAWRENCE AT GRINNELL                 2:00  
MINNE MORRIS AT CROWN                2:00  
COE COLLEGE AT CORNELL COLLEGE       2:00  
ROCKFORD AT BLACKBURN                2:00  
HOWARD PAYNE AT AUSTIN               2:00  

EUREKA AT AURORA                     2:30  
ROSE HULMAN AT SEWANEE               2:30  
RIPON COLLEGE AT ST NORBERT          2:30  
COLORADO COLL AT RHODES              2:30  
FRANKLIN AT MANCHESTER               2:30  
BENEDICTINE AT MACMURRAY             2:30  
BELOIT AT KNOX                       2:30  
TRINITY TEXAS AT CENTRE COLLEGE      2:30  
GREENVILLE AT CONCORDIA WISC         2:30  
LAKELAND AT CONCORDIA ILL            2:30  
MONMOUTH ILL AT ILLINOIS COLL        2:30  

HARDIN SIMMONS AT MARY HARDN BYLR    3:00  
MARTIN LUTHER AT TRINITY BIBLE       3:00  
MISSISSIPPI COL AT TEXAS LUTHERAN    3:00  
DEPAUW AT MILLSAPS                   3:00  
SUL ROSS ST AT MCMURRY               3:00  

CAL LUTHERAN AT CLAREMONT MS         4:00  
CHAPMAN AT WHITTIER                  4:00  
WHITWORTH AT MENLO COLLEGE           4:00  

LINFIELD AT PUGET SOUND              4:30  

WISC PLATTEVILL AT WISC LACROSSE     5:00  
STILLMAN AT EDWARD WATERS            5:00  

LAKE FOREST AT CARROLL WIS           7:00  
EAST TEXAS BAPT AT LOUISIANA COLL    7:00  
ROWAN AT KEAN UNIVERSITY             7:00  
WILLAMETTE AT SOUTHERN OREGON        7:00  

PAC LUTHERAN AT LEWIS & CLARK        9:00  

OCCIDENTAL AT REDLANDS              10:00  

(ALL TIMES ARE EASTERN DAYLIGHT)

st 10-22-04 09:29 et





Which team is your early pick to win the Stanley Cup this season?
  Blackhawks
  Penguins
  Bruins
  Kings
  Blues
  Red Wings
  Canucks
  Ducks
  Another team


Results