CANOE Network SLAM!Sports

 
SLAM! Sports SLAM! NCAA Football
 




COMMENT
NEWS
SCOREBOARD
SCHEDULE
STATISTICS
COLUMNISTS














DIVISION III COLLEGE FOOTBALL SCHEDULE
FOR THE WEEKEND OF OCTOBER 15-16


Friday, October 15, 10:49 AM
SATURDAY, OCTOBER 16
--------------------

BOWDOIN AT HAMILTON                 12:00  
ENDICOTT AT SALVE REGINA            12:00  

WISC EAU CLAIRE AT WISC LACROSSE    12:30  

KENYON AT ALLEGHENY                  1:00  
COLBY AT AMHERST                     1:00  
ITHACA COLLEGE AT BROCKPORT          1:00  
WESTFIELD ST AT BRIDGEWATER MA       1:00  
CHRISTPHER NWPT AT CHOWAN            1:00  
LYCOMING AT DELAWARE VALLEY          1:00  
RANDOLPH MACON AT EMORY & HENRY      1:00  
SHENANDOAH AT GREENSBORO             1:00  
FITCHBURG ST AT MAINEMRTME           1:00  
WORCESTER ST AT MASS MARITIME        1:00  
CATHOLIC AT LA SALLE                 1:00  
THOMAS MORE AT KY WESLEYAN           1:00  
ALBION AT KALAMAZOO                  1:00  
WITTENBERG AT HIRAM                  1:00  
BRIDGEWATER VA AT GUILFORD           1:00  
JOHNS HOPKINS AT GETTYSBURG          1:00  
OHIO WESLEYAN AT DENISON             1:00  
WESLEYAN AT BATES                    1:00  
WEST NEW ENGLAN AT FRAMINGHAM ST     1:00  
KINGS PA AT LEBANON VALLEY           1:00  
HOPE COLLEGE AT WISC LUTHERAN        1:00  
FROSTBURG AT WIDENER                 1:00  
APPRENTICE AT WESLEY                 1:00  
CASE RESERVE AT WASHINGTON MO        1:00  
HAMPDEN SYDNEY AT WASHINGTN & LEE    1:00  
ROCKFORD AT TRINITY BIBLE            1:00  
AVERETT AT NC WESLEYAN               1:00  
DICKINSON PA AT MCDANIEL             1:00  
KEAN UNIVERSITY AT SALISBURY ST      1:00  
ADRIAN AT OLIVET                     1:00  
URSINUS AT MUHLENBERG                1:00  
FDU FLORHAM AT MORAVIAN              1:00  
FERRUM AT METHODIST                  1:00  
NICHOLS COL AT CURRY                 1:00  

MUSKINGUM AT CAPITAL                 1:30  
BALDWIN WALLACE AT HEIDELBERG        1:30  
ALFRED AT UTICA                      1:30  
MIDDLEBURY AT WILLIAMS               1:30  
BETHANY WV AT WESTMINSTER PA         1:30  
ALMA AT TRISTATE                     1:30  
TUFTS AT TRINITY CT                  1:30  
WAYNESBURG AT THIEL COLLEGE          1:30  
WILKES AT SUSQUEHANNA                1:30  
PLYMOUTHST AT SPRINGFIELD            1:30  
OHIO NORTHERN AT OTTERBEIN           1:30  
ST JOHN FISHER AT NORWICH            1:30  
MARIETTA AT MT UNION                 1:30  
WILMINGTON OH AT JOHN CARROLL        1:30  
ALBRIGHT AT JUNIATA                  1:30  

ST THOMAS MN AT BETHEL MINN          2:00  
CHICAGO AT CARNEGIE MELLON           2:00  
NORTH CENT COL AT CARTHAGE           2:00  
BLACKBURN AT PRINCIPIA               2:00  
CROWN AT MARTIN LUTHER               2:00  
LORAS AT SIMPSON                     2:00  
WISC STEVENS PT AT WISC STOUT        2:00  
WISC WHITEWATER AT WISC RIVER FLLS   2:00  
ELMHURST AT WHEATON                  2:00  
GROVECITY AT WASH & JEFFERSN         2:00  
WOOSTER AT WABASH                    2:00  
MARY HARDN BYLR AT SUL ROSS ST       2:00  
CONCORDIA MN AT ST JOHNS MINN        2:00  
MILLIKIN AT NORTH PARK               2:00  
MASS DARTMOUTH AT MIT                2:00  
AUSTIN AT MISSISSIPPI COL            2:00  
HOBART AT MERCHANT MARINE            2:00  
WESTMINSTER MO AT MARANATHA          2:00  
CENTRAL COLL AT LUTHER               2:00  
AUGUSTANA ILL AT ILL WESLEYAN        2:00  
AUGSBURG AT HAMLINE                  2:00  
ST OLAF AT GUSTAVUS ADOLPH           2:00  
CORTLAND ST AT ROWAN                 2:00  
MINNE MORRIS AT NW MINNESOTA         2:00  
HARDIN SIMMONS AT EAST TEXAS BAPT    2:00  
OBERLIN AT EARLHAM                   2:00  
CORNELL COLLEGE AT DUBUQUE           2:00  
WESTERN CONN AT NEW JERSEY           2:00  
WARTBURG AT COE COLLEGE              2:00  
MACALESTER AT CARLETON               2:00  
WALDORF AT BUENA VISTA               2:00  

BLUFFTON AT ANDERSON IND             2:30  
RHODES AT SEWANEE                    2:30  
WISC PLATTEVILL AT WISC OSHKOSH      2:30  
AZUSA PACIFIC AT TRINITY TEXAS       2:30  
MONMOUTH ILL AT LAWRENCE             2:30  
CONCORDIA WISC AT LAKELAND           2:30  
ILLINOIS COLL AT LAKE FOREST         2:30  
DEFIANCE AT HANOVER                  2:30  
AURORA AT CONCORDIA ILL              2:30  
ST NORBERT AT CARROLL WIS            2:30  
EUREKA AT BENEDICTINE                2:30  
KNOX AT GRINNELL                     2:30  
MANCHESTER AT MT ST JOSEPH           2:30  
MACMURRAY AT GREENVILLE              2:30  

MCMURRY AT HOWARD PAYNE              3:00  
HUNTINGDON AT COLORADO COLL          3:00  
TEXAS LUTHERAN AT LOUISIANA COLL     3:00  
CENTRE COLLEGE AT MARYVILLE TN       3:00  

LA VERNE AT CAL LUTHERAN             4:00  
PUGET SOUND AT WHITWORTH             4:00  
REDLANDS AT WHITTIER                 4:00  
CLAREMONT MS AT POMONA PITZER        4:00  

SOUTHERN OREGON AT LINFIELD          4:30  

WILLIAM PATERSN AT MONTCLAIR ST      6:00  

MILLSAPS AT ROSE HULMAN              7:00  

LEWIS & CLARK AT WILLAMETTE          9:00  

PAC LUTHERAN AT CHAPMAN             10:00  

(ALL TIMES ARE EASTERN DAYLIGHT)

st 10-15-04 10:40 et





Which team is your early pick to win the Stanley Cup this season?
  Blackhawks
  Penguins
  Bruins
  Kings
  Blues
  Red Wings
  Canucks
  Ducks
  Another team


Results