CANOE Network SLAM!Sports

 
SLAM! Sports SLAM! NCAA Football
 




COMMENT
NEWS
SCOREBOARD
SCHEDULE
STATISTICS
COLUMNISTS














DIVISION III COLLEGE FOOTBALL SCHEDULE
FOR THE WEEKEND OF OCTOBER 7-9


Friday, October 8, 9:39 AM
FRIDAY, OCTOBER 8
------------------

WILLIAM PATERSN AT NEW JERSEY        7:00  
FRAMINGHAM ST AT WORCESTER ST        7:00  

SATURDAY, OCTOBER 9
--------------------

ALFRED AT HARTWICK                  11:30 am 

NICHOLS COL AT MASS DARTMOUTH       12:00  

TRISTATE AT ALBION                   1:00  
WIDENER AT ALBRIGHT                  1:00  
LOUISIANA COLL AT AUSTIN             1:00  
TUFTS AT BOWDOIN                     1:00  
WASHINGTN & LEE AT CATHOLIC          1:00  
WESLEYAN AT COLBY                    1:00  
ENDICOTT AT FITCHBURG ST             1:00  
TRINITY CT AT HAMILTON               1:00  
BRIDGEWATER MA AT MAINEMRTME         1:00  
WOOSTER AT KENYON                    1:00  
US COAST GUARD AT HOBART             1:00  
DENISON AT HIRAM                     1:00  
EMORY & HENRY AT HAMPDEN SYDNEY      1:00  
JOHNS HOPKINS AT FRANKLN MARSHAL     1:00  
MUHLENBERG AT DICKINSON PA           1:00  
WASHINGTON MO AT CHICAGO             1:00  
SALISBURY ST AT BUFFALO ST           1:00  
EARLHAM AT WITTENBERG                1:00  
KALAMAZOO AT WISC LUTHERAN           1:00  
MORAVIAN AT WILKES                   1:00  
MIT AT WEST NEW ENGLAN               1:00  
MASS MARITIME AT WESTFIELD ST        1:00  
SPRINGFIELD AT WESTERN CONN          1:00  
LA SALLE AT URSINUS                  1:00  
EAST TEXAS BAPT AT TEXAS LUTHERAN    1:00  
RPI AT ST LAWRENCE                   1:00  
GETTYSBURG AT MCDANIEL               1:00  
MARYVILLE TN AT CASE RESERVE         1:00  
WILLIAMS AT BATES                    1:00  
JUNIATA AT LEBANON VALLEY            1:00  
GREENSBORO AT CHRISTPHER NWPT        1:00  
WESLEY AT FROSTBURG                  1:00  
APPRENTICE AT RANDOLPH MACON         1:00  
ALLEGHENY AT OHIO WESLEYAN           1:00  
WABASH AT OBERLIN                    1:00  
AVERETT AT METHODIST                 1:00  

ADRIAN AT ALMA                       1:30  
ANDERSON IND AT DEFIANCE             1:30  
DELAWARE VALLEY AT KINGS PA          1:30  
AMHERST AT MIDDLEBURY                1:30  
MOUNT IDA AT UTICA                   1:30  
BETHANY WV AT WAYNESBURG             1:30  
WESTMINSTER PA AT WASH & JEFFERSN    1:30  
ROWAN AT VIRGINIA ST                 1:30  
JOHN CARROLL AT MUSKINGUM            1:30  
ITHACA COLLEGE AT NORWICH            1:30  
WILMINGTON OH AT MT UNION            1:30  
CAPITAL AT MARIETTA                  1:30  
FDU FLORHAM AT LYCOMING              1:30  
OHIO NORTHERN AT HEIDELBERG          1:30  

GUSTAVUS ADOLPH AT AUGSBURG          2:00  
LUTHER AT BUENA VISTA                2:00  
GEORGE MASON AT NC WESLEYAN          2:00  
SW ASSEM OF GOD AT HUNTINGDON        2:00  
OLIVET AT HOPE COLLEGE               2:00  
WISC LACROSSE AT WISC OSHKOSH        2:00  
WISC STEVENS PT AT WISC EAU CLAIRE   2:00  
LORAS AT WARTBURG                    2:00  
NW MINNESOTA AT TRINITY BIBLE        2:00  
CARLETON AT ST OLAF                  2:00  
BETHEL MINN AT ST JOHNS MINN         2:00  
MARANATHA AT ROCKFORD                2:00  
MERCHANT MARINE AT ROCHESTER         2:00  
MARTIN LUTHER AT MINNE MORRIS        2:00  
WHEATON AT MILLIKIN                  2:00  
GUILFORD AT FERRUM                   2:00  
WISC STOUT AT WISC WHITEWATER        2:00  
NORTH PARK AT ELMHURST               2:00  
COE COLLEGE AT DUBUQUE               2:00  
PRINCIPIA AT CROWN                   2:00  
SIMPSON AT CORNELL COLLEGE           2:00  
HAMLINE AT CONCORDIA MN              2:00  
ST JOHN FISHER AT BROCKPORT          2:00  
WESTMINSTER MO AT BLACKBURN          2:00  
CARTHAGE AT AUGUSTANA ILL            2:00  
THIEL COLLEGE AT GROVECITY           2:00  
OTTERBEIN AT BALDWIN WALLACE         2:00  

BENEDICTINE AT AURORA                2:30  
CONCORDIA ILL AT CONCORDIA WISC      2:30  
HANOVER AT MANCHESTER                2:30  
LAWRENCE AT ST NORBERT               2:30  
CARROLL WIS AT BELOIT                2:30  
SEWANEE AT DEPAUW                    2:30  
MT ST JOSEPH AT FRANKLIN             2:30  
GRINNELL AT MONMOUTH ILL             2:30  
LAKELAND AT MACMURRAY                2:30  
GREENVILLE AT EUREKA                 2:30  
RIPON COLLEGE AT ILLINOIS COLL       2:30  
KNOX AT LAKE FOREST                  2:30  

SUL ROSS ST AT HARDIN SIMMONS        3:00  
MACALESTER AT COLORADO COLL          3:00  
UNION NY AT WORCESTER TECH           3:00  
WISC RIVER FLLS AT WISC PLATTEVILL   3:00  
RHODES AT ROSE HULMAN                3:00  
HOWARD PAYNE AT MARY HARDN BYLR      3:00  
MONTCLAIR ST AT KEAN UNIVERSITY      3:00  
STILLMAN AT LINCOLN MO               3:00  

MENLO COLLEGE AT CAL LUTHERAN        4:00  
REDLANDS AT LA VERNE                 4:00  
SALVE REGINA AT CURRY                4:00  

WHITWORTH AT LINFIELD                4:30  
PAC LUTHERAN AT PUGET SOUND          4:30  

CENTRE COLLEGE AT MILLSAPS           7:00  
ILL WESLEYAN AT NORTH CENT COL       7:00  

MISSISSIPPI COL AT MCMURRY           8:00  

CLAREMONT MS AT LEWIS & CLARK        9:00  

AZUSA PACIFIC AT CHAPMAN            10:00  
WHITTIER AT OCCIDENTAL              10:00  

(ALL TIMES ARE EASTERN DAYLIGHT)

st 10-08-04 09:33 et




Which team is your early pick to win the Stanley Cup this season?
  Blackhawks
  Penguins
  Bruins
  Kings
  Blues
  Red Wings
  Canucks
  Ducks
  Another team


Results