CANOE Network SLAM!Sports

 
SLAM! Sports SLAM! NCAA Football
 




COMMENT
NEWS
SCOREBOARD
SCHEDULE
STATISTICS
COLUMNISTS














DIVISION III COLLEGE FOOTBALL SCHEDULE
FOR THE WEEKEND OF SEPTEMBER 24-26


Friday, September 24, 9:28 AM
FRIDAY, SEPTEMBER 24
--------------------

KALAMAZOO AT KENYON                  7:00  

SATURDAY, SEPTEMBER 25
----------------------

CURRY AT MASS DARTMOUTH             12:00  
BRIDGEWATER MA AT FRAMINGHAM ST     12:00  
HARTWICK AT HUSSON                  12:00  

BLUFFTON AT ADRIAN                   1:00  
MILLIKIN AT ALBION                   1:00  
HAMILTON AT AMHERST                  1:00  
CORTLAND ST AT BUFFALO ST            1:00  
FRANKLN MARSHAL AT CARNEGIE MELLON   1:00  
SOUTHERN VA AT NEW JERSEY            1:00  
WESTFIELD ST AT FITCHBURG ST         1:00  
ITHACA COLLEGE AT ST JOHN FISHER     1:00  
GREENSBORO AT SALISBURY ST           1:00  
HOBART AT RPI                        1:00  
CATHOLIC AT RANDOLPH MACON           1:00  
MANCHESTER AT OLIVET                 1:00  
ROSE HULMAN AT OBERLIN               1:00  
SALVE REGINA AT NICHOLS COL          1:00  
GROVECITY AT MUHLENBERG              1:00  
MASS MARITIME AT MAINEMRTME          1:00  
BROCKPORT AT FROSTBURG               1:00  
WESTERN CONN AT WILLIAM PATERSN      1:00  
HUNTINGDON AT WITTENBERG             1:00  
COLBY AT WILLIAMS                    1:00  
FDU FLORHAM AT WILKES                1:00  
EMORY & HENRY AT WASH & JEFFERSN     1:00  
ROCHESTER AT UNION NY                1:00  
WESLEYAN AT TUFTS                    1:00  
BATES AT TRINITY CT                  1:00  
METHODIST AT NC WESLEYAN             1:00  
WEST NEW ENGLAN AT ENDICOTT          1:00  
CASE RESERVE AT WOOSTER              1:00  
MORAVIAN AT LEBANON VALLEY           1:00  
WHEATON AT HOPE COLLEGE              1:00  
NORWICH AT PLYMOUTHST                1:00  
GUILFORD AT HAMPDEN SYDNEY           1:00  
DENISON AT GETTYSBURG                1:00  
SHENANDOAH AT FERRUM                 1:00  
ILL WESLEYAN AT CHICAGO              1:00  
CHRISTPHER NWPT VS BRIDGEWATER VA    1:00  AT HAMPTON VA
CHOWAN AT APPRENTICE                 1:00  

LYCOMING AT ALBRIGHT                 1:30  
WASHINGTN & LEE AT CENTRE COLLEGE    1:30  
MIT AT WORCESTER ST                  1:30  
BALDWIN WALLACE AT WILMINGTON OH     1:30  
FRANKLIN AT TRISTATE                 1:30  
WESTMINSTER PA AT THOMAS MORE        1:30  
DELAWARE VALLEY AT SUSQUEHANNA       1:30  
MUSKINGUM AT OHIO NORTHERN           1:30  
BOWDOIN AT MIDDLEBURY                1:30  
WIDENER AT KINGS PA                  1:30  
CAPITAL AT HEIDELBERG                1:30  
ST LAWRENCE AT US COAST GUARD        1:30  
THIEL COLLEGE AT BETHANY WV          1:30  

ST THOMAS MN AT AUGSBURG             2:00  
BUENA VISTA AT CORNELL COLLEGE       2:00  
LORAS AT CENTRAL COLL                2:00  
CARLETON AT CONCORDIA MN             2:00  
SIMPSON AT DUBUQUE                   2:00  
WABASH AT EARLHAM                    2:00  
WISC OSHKOSH AT WISC STOUT           2:00  
WISC WHITEWATER AT WISC EAU CLAIRE   2:00  
LUTHER AT WARTBURG                   2:00  
HOWARD PAYNE AT SUL ROSS ST          2:00  
GUSTAVUS ADOLPH AT ST JOHNS MINN     2:00  
ALFRED AT SPRINGFIELD                2:00  
PRINCIPIA AT ROCKFORD                2:00  
CROWN AT NW MINNESOTA                2:00  
TRINITY BIBLE AT MINNE MORRIS        2:00  
WORCESTER TECH AT MERCHANT MARINE    2:00  
BLACKBURN AT MARANATHA               2:00  
ST OLAF AT MACALESTER                2:00  
WISC STEVENS PT AT WALDORF           2:00  
WESTMINSTER MO AT MARTIN LUTHER      2:00  
BETHEL MINN AT HAMLINE               2:00  

LAWRENCE AT CARROLL WIS              2:30  
EUREKA AT CONCORDIA ILL              2:30  
AURORA AT GREENVILLE                 2:30  
MACMURRAY AT CONCORDIA WISC          2:30  
WAYNESBURG AT HANOVER                2:30  
GRINNELL AT ILLINOIS COLL            2:30  
ST NORBERT AT KNOX                   2:30  
MARYVILLE TN AT SEWANEE              2:30  
TRINITY TEXAS AT DEPAUW              2:30  
MONMOUTH ILL AT BELOIT               2:30  
BENEDICTINE AT LAKELAND              2:30  
RIPON COLLEGE AT LAKE FOREST         2:30  

TIFFIN AT ALMA                       3:00  
LEWIS & CLARK AT COLORADO COLL       3:00  
AUSTIN AT EAST TEXAS BAPT            3:00  
MISSISSIPPI COL AT HARDIN SIMMONS    3:00  

OCCIDENTAL AT CAL LUTHERAN           4:00  
LA VERNE AT PUGET SOUND              4:00  

WISC RIVER FLLS AT PAC LUTHERAN      4:30  
MENLO COLLEGE AT WILLAMETTE          4:30  

MARIETTA AT JOHN CARROLL             6:00  

WESLEY AT KEAN UNIVERSITY            7:00  
LOUISIANA COLL AT MARY HARDN BYLR    7:00  
AUGUSTANA ILL AT WISC PLATTEVILL     7:00  
MT UNION AT OTTERBEIN                7:00  

WASHINGTON MO AT NORTH CENT COL      8:00  

MILLSAPS AT BELHAVEN                 8:30  
TEXAS LUTHERAN AT MCMURRY            8:30  

WHITTIER AT POMONA PITZER           10:00  
CHAPMAN AT REDLANDS                 10:00  

SUNDAY, SEPTEMBER 26
--------------------

STILLMAN AT MILES COLLEGE            6:00  

(ALL TIMES ARE EASTERN DAYLIGHT)

st 09-24-04 09:20 et





Which team is your early pick to win the Stanley Cup this season?
  Blackhawks
  Penguins
  Bruins
  Kings
  Blues
  Red Wings
  Canucks
  Ducks
  Another team


Results