CANOE Network SLAM!Sports

 
SLAM! Sports SLAM! NCAA Football
 




COMMENT
NEWS
SCOREBOARD
SCHEDULE
STATISTICS
COLUMNISTS














DIVISION III COLLEGE FOOTBALL SCHEDULE
FOR THE WEEKEND OF SEPTEMBER 16-18


Friday, September 17, 1:25 PM
SATURDAY, SEPTEMBER 18
----------------------

MAINEMRTME AT CURRY                 12:00  
GETTYSBURG AT ROCHESTER             12:00  
WORCESTER ST AT SALVE REGINA        12:00  
ENDICOTT AT FRAMINGHAM ST           12:00  

WASH & JEFFERSN AT ALLEGHENY         1:00  
MCMURRY AT AUSTIN                    1:00  
GUILFORD AT AVERETT                  1:00  
HANOVER AT BRIDGEWATER VA            1:00  
WESLEY AT BUFFALO ST                 1:00  
JUNIATA AT DELAWARE VALLEY           1:00  
KINGS PA AT FDU FLORHAM              1:00  
HOBART AT FRANKLN MARSHAL            1:00  
EUREKA AT NORTH PARK                 1:00  
SUSQUEHANNA AT MORAVIAN              1:00  
FROSTBURG AT MONTCLAIR ST            1:00  
SALISBURY ST AT METHODIST            1:00  
MIT AT MASS MARITIME                 1:00  
NEW JERSEY AT LA SALLE               1:00  
MT ST JOSEPH AT KALAMAZOO            1:00  
CARNEGIE MELLON AT JOHNS HOPKINS     1:00  
HARTWICK AT ITHACA COLLEGE           1:00  
LEBANON VALLEY AT WIDENER            1:00  
FITCHBURG ST AT WEST NEW ENGLAN      1:00  
HIRAM AT WESTMINSTER PA              1:00  
NICHOLS COL AT WESTFIELD ST          1:00  
ROWAN AT WESTERN CONN                1:00  
SEWANEE AT WASHINGTN & LEE           1:00  
ALFRED AT ST LAWRENCE                1:00  
MOUNT IDA AT ST JOHN FISHER          1:00  
SHENANDOAH AT RANDOLPH MACON         1:00  
OHIO WESLEYAN AT OLIVET              1:00  
GREENSBORO AT NC WESLEYAN            1:00  
KENYON AT CASE RESERVE               1:00  
NW MINNESOTA AT PRINCIPIA            1:00  
MINNE MORRIS AT WESTMINSTER MO       1:00  
HUSSON AT WORCESTER TECH             1:00  
PLYMOUTHST AT WILLIAM PATERSN        1:00  
CHOWAN AT FERRUM                     1:00  
MERCHANT MARINE AT DICKINSON PA      1:00  
KEAN UNIVERSITY AT CORTLAND ST       1:00  
MCDANIEL AT CATHOLIC                 1:00  
APPRENTICE AT BROCKPORT              1:00  
MASS DARTMOUTH AT BRIDGEWATER MA     1:00  

DEFIANCE AT BETHANY WV               1:30  
OTTERBEIN AT CAPITAL                 1:30  
RPI AT UTICA                         1:30  
BLUFFTON AT THIEL COLLEGE            1:30  
WILMINGTON OH AT MUSKINGUM           1:30  
WILKES AT LYCOMING                   1:30  
WOOSTER AT GROVECITY                 1:30  
MILLSAPS AT EMORY & HENRY            1:30  

ST OLAF AT BETHEL MINN               2:00  
TRINITY BIBLE AT BLACKBURN           2:00  
ST JOHNS MINN AT CARLETON            2:00  
RIPON COLLEGE AT LAWRENCE            2:00  
MARTIN LUTHER AT MARANATHA           2:00  
CENTRAL COLL AT SIMPSON              2:00  
ALBION AT WISC OSHKOSH               2:00  
CONCORDIA WISC AT WISC LUTHERAN      2:00  
GREENVILLE AT WHEATON                2:00  
WASHINGTON MO AT WABASH              2:00  
CONCORDIA MN AT ST THOMAS MN         2:00  
CROWN AT ROCKFORD                    2:00  
US COAST GUARD AT NORWICH            2:00  
FRANKLIN AT MILLIKIN                 2:00  
COE COLLEGE AT LUTHER                2:00  
CORNELL COLLEGE AT LORAS             2:00  
HAMLINE AT GUSTAVUS ADOLPH           2:00  
CHICAGO AT ELMHURST                  2:00  
WISC PLATTEVILL AT DRAKE             2:00  
WARTBURG AT BUENA VISTA              2:00  

ALMA AT AURORA                       2:30  
ANDERSON IND AT EARLHAM              2:30  
HOPE COLLEGE AT DEPAUW               2:30  
LAKE FOREST AT BELOIT                2:30  
CENTRE COLLEGE AT RHODES             2:30  
ST NORBERT AT MONMOUTH ILL           2:30  
WAYNESBURG AT MANCHESTER             2:30  
MACALESTER AT GRINNELL               2:30  
WISC RIVER FLLS AT BEMIDJI ST        2:30  
ILLINOIS COLL AT CARROLL WIS         2:30  

EAST TEXAS BAPT AT HOWARD PAYNE      3:00  
WISC LACROSSE AT SOUTH DAKOTA        3:00  
LINFIELD AT WISC STEVENS PT          3:00  

WHITWORTH AT LA VERNE                4:00  
CHAPMAN AT POMONA PITZER             4:00  

WILLAMETTE AT EASTERN OREGON         4:30  

URSINUS AT ALBRIGHT                  6:00  
HEIDELBERG AT MARIETTA               6:00  
KENTUCKY ST AT STILLMAN              6:00  

OHIO NORTHERN AT BALDWIN WALLACE     6:30  

HARDIN SIMMONS AT LOUISIANA COLL     7:00  
JOHN CARROLL AT MT UNION             7:00  
SUL ROSS ST AT MISSISSIPPI COL       7:00  
MARY HARDN BYLR AT TEXAS LUTHERAN    7:00  
LAKELAND AT WISC WHITEWATER          7:00  
THOMAS MORE AT WITTENBERG            7:00  
MUHLENBERG AT UNION NY               7:00  

BENEDICTINE AT CARTHAGE              8:00  
AUGSBURG AT NORTH CENT COL           8:00  
CONCORDIA ILL AT ROSE HULMAN         8:00  

REDLANDS AT TRINITY TEXAS            8:30  

PUGET SOUND AT CLAREMONT MS         10:00  
COLORADO COLL AT WHITTIER           10:00  
LEWIS & CLARK AT OCCIDENTAL         10:00  

(ALL TIMES ARE EASTERN DAYLIGHT)

st 09-17-04 13:17 et





Which team is your early pick to win the Stanley Cup this season?
  Blackhawks
  Penguins
  Bruins
  Kings
  Blues
  Red Wings
  Canucks
  Ducks
  Another team


Results