CANOE Network SLAM!Sports

 
SLAM! Sports SLAM! NCAA Football
 




COMMENT
NEWS
SCOREBOARD
SCHEDULE
STATISTICS
COLUMNISTS














DIVISION III COLLEGE FOOTBALL SCHEDULE
FOR THE WEEKEND OF SEPTEMBER 9-11


Friday, September 10, 3:51 PM
(UPDATING)

FRIDAY, SEPTEMBER 10
--------------------

WORCESTER TECH AT WORCESTER ST       7:00  

SATURDAY, SEPTEMBER 11
----------------------

FITCHBURG ST AT CURRY               12:00  
WESTERN CONN AT SALVE REGINA        12:00  
FRAMINGHAM ST AT MIT                12:00  
PLYMOUTHST AT MASS DARTMOUTH        12:00  

DEFIANCE AT ADRIAN                   1:00  
WASHINGTN & LEE AT ALFRED            1:00  
ALMA AT BETHANY WV                   1:00  
GROVECITY AT CARNEGIE MELLON         1:00  
NORTH PARK AT CHICAGO                1:00  
EMORY & HENRY AT FERRUM              1:00  
ST PETERS AT HARTWICK                1:00  
GUILFORD AT METHODIST                1:00  
MOUNT IDA AT MAINEMRTME              1:00  
JOHNS HOPKINS AT KEAN UNIVERSITY     1:00  
WABASH AT KALAMAZOO                  1:00  
BUFFALO ST AT ITHACA COLLEGE         1:00  
DICKINSON PA AT HOBART               1:00  
CHOWAN AT GREENSBORO                 1:00  
HAMPDEN SYDNEY AT GETTYSBURG         1:00  
CASE RESERVE AT DENISON              1:00  
WESTFIELD ST AT WEST NEW ENGLAN      1:00  
ALLEGHENY AT WESTMINSTER PA          1:00  
CATHOLIC AT URSINUS                  1:00  
PRINCIPIA AT TRINITY BIBLE           1:00  
NORWICH AT ST LAWRENCE               1:00  
BROCKPORT AT SALISBURY ST            1:00  
SOUTHERN CONN AT ROWAN               1:00  
THIEL COLLEGE AT OHIO WESLEYAN       1:00  
FRANKLN MARSHAL AT OBERLIN           1:00  
BRIDGEWATER MA AT NICHOLS COL        1:00  
UTICA AT HUSSON                      1:00  
AVERETT AT SOUTHERN VA               1:00  
FDU FLORHAM AT LEBANON VALLEY        1:00  
MCDANIEL AT CHRISTPHER NWPT          1:00  
APPRENTICE AT FROSTBURG              1:00  
ALBRIGHT AT WILKES                   1:00  
NEW JERSEY AT CORTLAND ST            1:00  
HIRAM AT BLUFFTON                    1:00  

KENYON AT CENTRE COLLEGE             1:30  
JOHN CARROLL AT HOPE COLLEGE         1:30  
LYCOMING AT KINGS PA                 1:30  
RANDOLPH MACON AT WAYNESBURG         1:30  
RHODES AT MARYVILLE TN               1:30  
MORAVIAN AT JUNIATA                  1:30  
MASS MARITIME AT US COAST GUARD      1:30  

DUBUQUE AT BLACKBURN                 2:00  
GUSTAVUS ADOLPH AT WHEATON           2:00  
WESTMINSTER MO AT WASHINGTON MO      2:00  
WISC WHITEWATER AT ST XAVIER ILL     2:00  
LUTHER AT ST OLAF                    2:00  
NW MINNESOTA AT ST JOHNS MINN        2:00  
WISC LUTHERAN AT ROCKFORD            2:00  
CROWN AT MARANATHA                   2:00  
ST AMBROSE AT LORAS                  2:00  
CARTHAGE AT LAKELAND                 2:00  
MARTIN LUTHER AT WALDORF             2:00  
TRISTATE AT WISC STEVENS PT          2:00  
WISC EAU CLAIRE AT ILL WESLEYAN      2:00  
LAWRENCE AT ILLINOIS COLL            2:00  
MINNE MORRIS AT HAMLINE              2:00  
TRINITY INTL AT GREENVILLE           2:00  
BETHEL MINN AT CENTRAL COLL          2:00  
ST THOMAS MN AT COE COLLEGE          2:00  

TAYLOR AT ANDERSON IND               2:30  
ELMHURST AT CONCORDIA ILL            2:30  
SEWANEE AT HUNTINGDON                2:30  
RPI AT ENDICOTT                      2:30  
WISC STOUT AT DEPAUW                 2:30  
OLIVET AT FRANKLIN                   2:30  
BELOIT AT ST NORBERT                 2:30  
MONMOUTH ILL AT RIPON COLLEGE        2:30  
THOMAS MORE AT MACMURRAY             2:30  
GRINNELL AT LAKE FOREST              2:30  
CARROLL WIS AT KNOX                  2:30  
WASH & JEFFERSN AT HANOVER           2:30  
WISC RIVER FLLS AT CONCORDIA ST PL   2:30  
WISC OSHKOSH AT CONCORDIA WISC       2:30  

MCMURRY AT COLORADO COLL             3:00  

EASTERN OREGON AT MENLO COLLEGE      4:00  
WHITWORTH AT REDLANDS                4:00  

WESTERN OREGON AT LINFIELD           4:30  
POMONA PITZER AT PUGET SOUND         4:30  
CAL LUTHERAN AT PAC LUTHERAN         4:30  

CLAREMONT MS AT MERCHANT MARINE      5:00  

UPPER IOWA AT AUGUSTANA ILL          7:00  
WISC LACROSSE AT MINN DULUTH         7:00  
EARLHAM AT MANCHESTER                7:00  
ST JOHN FISHER AT ROCHESTER          7:00  
UNION NY AT SPRINGFIELD              7:00  
TRINITY TEXAS AT TEXAS LUTHERAN      7:00  
WIDENER AT SUSQUEHANNA               7:00  
BRIDGEWATER VA AT SHENANDOAH         7:00  

ROSE HULMAN AT MT ST JOSEPH          7:30  

WARTBURG AT AUGSBURG                 8:00  
NORTH CENT COL AT BENEDICTINE        8:00  
CORNELL COLLEGE AT IOWAWESLYN        8:00  

WILLAMETTE AT MARY HARDN BYLR        8:30  

OCCIDENTAL AT CHAPMAN               10:00  

(ALL TIMES ARE EASTERN DAYLIGHT)

st 09-10-04 15:44 et





Which team is your early pick to win the Stanley Cup this season?
  Blackhawks
  Penguins
  Bruins
  Kings
  Blues
  Red Wings
  Canucks
  Ducks
  Another team


Results